ЦЕЛОСНА ПОНУДА

СОФИЈА

Нова Година 2020
Автобус / 3 дена / 2 ноќевање
30.12.2019 - 01.01.2020
Софија
   
30 Декември (сабота)
   СКОПЈЕ – СОФИЈА
Состанок на групата на паркингот спроти хотел “Holiday Inn” во 06:00 часот. Поаѓање за Софија во 06:30 часот. Попатни паузи за одмор и царински формалности. Пристигнување во Софија. Организиран разглед на градот со локален водич (градскиот плоштад, Цумот, Парламентот, Националниот и историски музеј, црквите Ротонда, Св. Софија, Св. Недела, Руската црква, Храмот Александар Невски со дванаесетте позлатени куполи, Дворецот на културата….Сместување во хотел. Слободно време за индивидуални активности. Во вечерните часови можност за факултативна посета на некој од бројните клубови во Софија. Ноќевање.
31 Декември (недела)
   СОФИЈА
Појадок. Слободно време за индивидуални прошетки. Во вечерните часови, организирано се упатуваме во посета на многубројните ресторани и пицерии кои се наоѓаат во центарот на Софија. Препорачуваме да се oдморите, за да бидете спремни за вечерната забава. Дочек на НОВАТА 2018 ГОДИНА на некој од плоштадите во Софија, или факултативна посета на дискотека. Ноќевање.
01 Јануари (понеделник)
   СОФИЈА – СКОПЈЕ
Појадок. Слободно претпладне за индивидуални прошетки до заминување за Скопје во 14:00 часот на пладне. Пристигнување во Скопје во касните попладневни часови.
 
ЦЕНА ПО ЛИЦЕ во 1/2 соба 95 € / 5.890 мкд
 
Во цената на аранжманот е вклучено:
  • Превоз со високотуристички автобус
  • Разглед со локален водич
  • 2 ноќевања во Хотел Akord 3*** на база В/В (ноќевање со појадок)
  • Придружник и организација на патувањето
Во цената на аранжманот не е вклучено:
  • Патничко осигурување
  • Tуристичка такса 2 евра по лице за престој
  • Индивидуални трошоци
  • Факултативни излети
Забелешки:
- За резервации со сопствен превоз – 10 евра;
- За резервации потребен е аванс од 30% од вкупнот износ на аранжманот;
- Целосна уплата, петнаесет дена пред започнување на аранжманот;
- Организаторот на патувањето го задржува правото, да ја промени и цената на аранжманот.;
- Доколку не се оствари минималниот број на патници, Oрганизаторот го задржува правото да го откаже или да ја зголеми цената на аранжманот како и цените на факултативните излети.
- Организаторот на патувањето го задржува правото, во случај на промена на цената на превозот
- да ја промени и цената на аранжманот;
- Агенцијата го задржува правото за отказ на аранжманот 7 дена пред поаѓање
- Општите услови за патување на Атлас Корпорејшн и СКТМ се составен дел од овој аранжман