ЦЕЛОСНА ПОНУДА

Hotel Satelit 4*
Златибор - Србија
АКЦИСКИ ЦЕНОВНИК 2019/2020
ОД 17.02.2020. ДО 25.12.2020. (ОСВЕН ПРВОМАЈСКИОТ ПАКЕТ 01.05-03.05)
Hotel Satelit
   

ДЕЦА ДО 15 ГОДИНИ БЕСПЛАТНО

УСЛУГА   ПРОМО СОБА ДВОКРЕВЕТНА СОБА АПАРТМАН  cca 40 КВАДРАТИ АПАРТМАН  cca 65 КВАДРАТИ 
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК + SPA  /  ТИП НА СМЕСТУВАЊЕ   (МАКС. 2 ЛИЦА) (МАКС.  3 ЛИЦА) ( МАКС.  4 ЛИЦА ) ( МАКС.  6 ЛИЦА )
РЕДОВНА ЦЕНА ПРОМО ЦЕНА РЕДОВНА ЦЕНА ПРОМО ЦЕНА РЕДОВНА ЦЕНА ПРОМО ЦЕНА РЕДОВНА ЦЕНА ПРОМО ЦЕНА
17.02-10.04. 
20.04-01.07.* 01.09-25.12. 
36 еур  26 еур  36 еур 30 еур 34 еур 30 еур 41 еур 30 еур
10.04-20.04. 
01.07-31.08. 
36 еур 30 еур 36 еур 33 еур 35 еур 33 еур 41 еур 33 еур


 
Во цената е вклучено:
- Промо цените важат за 3 и повеќе ноќевања, за помалку од 3 ноќевања важат редовните цени
- Цената е за возрасно лице над 15 години
- Сместување на база на ноќевање со појадок (појадок: шведска маса или континентален доручек)
- Минимум сместување на возрасни во соба - 2 лица, а минимум сместување во апартман - 3 лица
- Доплата за користење на двокреветна соба за едно лице е + 30% од цената
- Доплата за користење на апартман за 2 возрасни лица е + 20%
- Деца до 15 години имаат бесплатен престој на база ноќевања со појадок
- Користење на SPA центарот со затворени базени со солена вода, џакузи када, фотеља за масирање и сауна, неограничено, во период од 09-23h
- Користење на детско катче и/или играчки во соба со оставен депозит
- Паркинг пред објектот,доволен за повеќето од гостите
- Room service од 08 – 22h;
- Wi-Fi во целиот објект
- 30% попуст на дополнителните ресторански услуги
- Промотивни цени за масажи
- 50% попуст на Sofo и Premium производите на групацијата Premium Group

Во цената не е вклучено:
- Туристичка такса за возрасни (од 15 години) изнесува отприлика 1 евро по ден;
- Туристичка такса за деца (od 7 до 15 години) изнесува отприлика 0,5 евро по ден;
- Доплата за домашни миленичиња изнесува 10 EUR дневно во склад со правилнокот
- Осигурувањето изнњсува 0,15 еур дневно (пријавувањето на гостите е вклучено во цената)

 
Забелешки:
- После извршената резервација промена на терминот можат да се прават исклучиво доколку хотелот Klub Satelit даде согласност.
- Klub Satelit не ги зема во обзир непогодните временски услови како причина за отказ на резервацијата или за предвремено напуштање на хотелот.

 

Галерија

Hotel Satelit Hotel Satelit Hotel Satelit Hotel Satelit Hotel Satelit Hotel Satelit Hotel Satelit Hotel Satelit Hotel Satelit Hotel Satelit Hotel Satelit Hotel Satelit Hotel Satelit Hotel Satelit Hotel Satelit Hotel Satelit Hotel Satelit Hotel Satelit