ЦЕЛОСНА ПОНУДА

БУКУРЕШТ

НОВА 2020 ГОДИНА ВО ТРАНСИЛВАНИЈА
Автобус / 4 дена / 2 ноќевања
29.12.2019 – 01.01.2020
Букурешт
   
1 Ден - 29.12.2019
   СКОПЈЕ - БУКУРЕШТ
Состанок на групата во договореното време. Заминување кон Бугарија. Патување со гранични формалности и попатни одмори.
2 Ден. - 30.12.2019
   БУКУРЕШТ
Пристигнување во Букурешт во претпладневните часови. Панорамски разглед на градот со локален водич. Ќе се запознаеме со убавините на главниот град на Романија со име „Мал Париз“. За време на нашата турнеја, ќе ја посетиме парламентарната палата, втората најголема зграда во светот по Пентагон и Националното богатство. Дознајте повеќе за романскиот народ во минатото последниот комунистички диктатор во Источна Европа на плоштадот Револуција. Нашата турнеја ќе вклучува и посета на романскиот Атинаум, Операта, Националниот воен клуб, Воената академија, Триумфалниот порта и многу други знаменитости. Ноќевање.
3 Ден - 31.12.2019
   БУКУРЕШТ – СИНАЈА – БРАН – БРАШОВ
Појадок. Слободен ден за индивидуални активности или факултативно Посета на дворецот Пелеш во Синаја, еден од најубавите дворци во Европа, некогашна летна резиденција на романските кралеви. Продолжуваме кон Замокот Бран, познат уште како Замокот на Дракула. Изграден уште во XIV век, тука во 1462г. бил затворен Дракула. Патувањето продолжува кон градот Брашов, лоциран во централниот дел на земјата, во регионот Трансилванија. Разглед на стариот градски центар во кој се наоѓа и познатата Црна Црква од XIV век, најголемата готска црква во југоисточна Европа. Вечерта можност за дочек на Новата 2020 година на некои од плоштадите во градот. Ноќевање.
4 Ден. - 01.01.2020
   БУКУРЕШТ – ВЕЛИКО ТРНОВО – СКОПЈЕ
Појадок. Напуштање на хотелот. Заминување кон Бугарија. Посета на некогашната престолнина на Бугарија или како што го нарекувале “ Градот на Царевите’’. Посета на тврдината “Царевец” и позначајните споменици. Слободно време за прошетка низ Велико Трново до заминување, во попладневните часови. Ноќно возење преку Бугарија, со попатни паузи за одмор. Пристигнување во Скопје следниот ден во утринските часови.
 
ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ 129 € / 8.000 ден.
ЦЕНА ЗА УПЛАТА ДО 25 НОЕМВРИ 119 € / 7.380 ден.
 
Во цената на аранжманот е вклучено:
• Автобуски превоз на дадената релација според програмата.
• Сместување во хотел со 3* на база 2 ноќевања со појадок(шведска маса).
• Организирани разгледи според програмата.
• Организација и водство на патувањето.
• Пратител – водич за цело време на патувањето од страна на агенцијата.

Во цената на аранжманот не е вклучено:
• Влезници за посета на културно – историските споменици.
• Факултативен излет до Синаја, Бран и Брашов – 25 €.
• Вечера во национален ресторан – 25 €.
• Индивидуални трошоци на патникот.
• Патничко осигурување.

Напомени:
• За реализација на овој аранжман, потребен е минимум од 45 патници. Бројот на места е ограничен.
• Цената е дадена по лице за пакет аранжман во двокреветна соба.
• Цената е изразена во €, плаќањето се врши во денарска противвредност 1€=62,00 ден.
• Во случај на недоволен број на патници, агенцијата го задржува правото на откажување на аранжманот најкасно до 5 дена пред поаѓање.
• Агенцијата го задржува правото на промена на редоследот на програмата.
• За патувањето важат општите услови за патување на СКТМ и Т.А. ,,АТЛАС КОРПОРЕЈШН’’

 

Галерија

bukurest bukurest bukurest bukurest bukurest bukurest bukurest bukurest