ЦЕЛОСНА ПОНУДА

ТЕРМИ ТУХЕЉ - Словенија

ПАКЕТ ALL INCLUSIVE LIGHT
20% попуст за престој во текот на зимскиот одмор
од 14.02. – 04.03.2018
ограничен број на соби, резервации до 29.01.2018
 
ТЕРМИ ТУХЕЉ
   
 
  Classic Premium
Пакет од 3 дена (2 ноќи) 152,00 €   121,60 € по лице 179,00 €   143,20 € по лице
Пакет од 4 дена (3 ноќи) 228,00 €   182,40 € по лице 268,50 €   214,80 € по лице
Пакет од 5 дена (4 ноќи) 273,60 €  218,88 € по лице 322,20 €   257,76 € по лице
Пакет од 6 дена (5 ноќи) 342,00 €   273,60 € по лице 402,75 €  322,20 € по лице
Пакет од 7 дена (6 ноќи) 410,40 €   328,32 € по лице 483,30 €   386,64 € по лице
Пакет од 8 дена (7 ноќи) 452,20 €   361,76 € по лице 532,53 €   426,03 € по лице
Цените се по лице во евра
 
Премиум соба: во новиот дел на хотелот Well 4* : туш/када, фен за коса, телефон, мими бар, TV, сеф, балкон
Classic соба: во обновениот дел на хотелот Well 4* : туш/када, фен за коса, телефон, мими бар, TV, сеф, балкон во величина на собата
 
Пакетот вклучува:
• Сместување во Classic или Premium соби
• Бесплатен престој за 2 деца до 12 години (заедно во соба со две возрасни лица)
• Богат Well доручек
• Лесен ручек со послужување на шведска маса со понуда на витални јадења
• Вечера со голем избор на загорски и национални специјалитети со посебни јадења припремени пред гостите со совети од нашите кувари (front cooking)
• Неограничено пиење за време на оброците (ручек и вечера) - вино, пиво, сокови, кафе/чај
• Неограничено капење во базените на Водената Планета
• Ноќно капење во сабота
• Капење во базените на Wellness centar Termalija во Терме Olimia и во текот на летото во Термалниот парк Aqualuna
• Неограничено користење на фитнес центарот
• Влез во Светот на сауните
• Анимациски WELL програм за деца – aquafun со маскотата Тухи на базените, креативни работилници, забава во детските игрални
• Фамилијарно време за спорт – користѕење на спортските терени – (зависно од расшположивоста)
• Бањарка и крпа за базен или суна во соба
• Бесплатен WI-FI во просториите на хотелот
 
Доплати:
Туристичката такса € 1,25 по лице на ден/ дополнителен влез во Светот на Сауната 12.00 € по лице на ден/апартман: 20% доплата по лице/ еднокреветна соба: Premium соба 25 € по лице по ден / Classic soba 15,00 € по лице по ден
 
Попусти:
бесплатен престој за деца до 4,99 години, (заедно во соба со две возрасни лица ) на основно легло, 50% попуст за децв од 5 до 11,99 години за пакетот SPA опуштање – на дополнителен лежај, 30% попуст за децв од 5 до 11,99 години за пакетот SPA опуштање – на основен лежај, 15% попуст - 3.возрасно лице на на дополнителен лежај, Попустите ваќат за секое наредно дете.
 
Го задржуваме правото на промена на цените.