ЦЕЛОСНА ПОНУДА

Хотел БРЕЗА 4****- Терми Словенија

НОВА ГОДИНА ВО ТЕРМИ ОЛИМИЈА
29.12.2019 – 03.01.2020

РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ СО ГОЛЕМИ ПОПУСТИ
За рани резервации до 16.10.2019 - 25% попуст на Новогодишен пакет.
За рани резервации до 16.11.2019 - 15% попуст на Новогодишен пакет.
 
Hotel Breza
   
 
Дочек на Нова година во 
MY WAY

Пакет 4 дена
(3 ноќи)
3 x доручек , 2 x пансионска вечера + 1 x дочек на Нова година со вечера

Ваша заштеда Пакет 5 дена
(4 ноќи)
4 x доручек, 3 x пансионска вечера + 1 x дочек на Нова година со вечера
Ваша заштеда
Редовна цена  399,00 €   522,00 €  
25 % попуст до 16.10.2019 299,25 € 99,75 € 391,50 € 130,50 €
15 % попуст до 15.11.2019 339,15 € 59,85 € 443,70 € 78,30 €
Цените се дадени по лице во 1 / 2 соба.
Дочек на Нова година во
ALL INCLUSIVE BAZENI
Termaliji Family FUN
Пакет 4 дена
(3 ноќи)
3 x доручек , 2 x пансионска вечера + 1 x дочек на Нова година со вечера
Ваша заштеда Пакет 5 дена
(4 ноќи)
4 x доручек, 3 x пансионска вечера + 1 x дочек на Нова година со вечера
Ваша заштеда
Редовна цена 499,00 €   622,00 €  
25% попуст до 16.10.2019 374,25 € 124,75 € 466,50 € 155,50 €
15% попуст до 15.11.2019 424,15 € 74,85 € 528,70 € 93,30 €
   Цените се дадени по лице во 1 / 2 соба.
 
Пакетот вклучува:
полупансион со шведска маса
wellness bag (пешкир и бањарка) во соба
шише со термална вода во соба
капење на базените во Wellness центарот Termalija Relax и Termalija Family Fun
влез во светот на сауните во Wellness центарот Termalija
капење на базените во Termi Tuhelj
aquaaerobik според програмата
утрински вежби
Selfness програми: Qi gong in Tai Chi, 6 лековити звучни вибрации, Olimski поздрав на сонцето, нордиска прошетка, јога
употреба на фитнес центарот
ноќно капење во Wellness центарот Termalija – петок и сабота
свечена вечера до 23.00 во хотелскиот ресторан MY WAY или All inclusive во Termaliji Family FUN
 
Доплати:
туристичка такса 2,50 € по лице на ден/ соба со балкон 5,00 € / полн пансион 12,00 € по лице на ден/ еднокреветна соба 25,00 € на ден / хотелски апартман 30 % доплата на цел пакет / дополнителен ден 56 € по лице.
 
Wellness доплати:
20,00 € по лице на ден за престој од понеделник до четврток
29,00 € по лице на ден за престој од петок до недела и празници
 
Попусти:
бесплатен престој за дете до 3,99 години со двајца возрасни во соба / деца од 4 – 4,99 години доплата за дочек на Нова година 69,00 € на базените / 50 % за деца од 5 до 11,99 години на дополнително легло / 30 % за деца од 5 до 11,99 години на регуларно легло / 3 лица на дополнително легло - 15 %
 
Услови:
Цената важи со аванс од 30 % при резервација, доплата на 20 дена пред поаѓање
Авансот за уплата на аранжманот не се враќа, а авансот можете да го искористите било кога во 2020 година.
Во случај на откажување на резервацијата 14 дена или помалку пред поаѓање авансот не се враќа.